Enter your keyword

Aga Gajownik – Odnajdywanie Wielkości

Aga Gajownik – Odnajdywanie Wielkości

Aga Gajownik – Odnajdywanie Wielkości

Życie to proces ciągłego ulepszania się, więc praca nad sobą jest jak najbardziej w porządku. Co Cię blokuje i stoi na drodze do bycia idealną wersją siebie? Często zanim zabierzemy się za budowę marki, warto usunąć lub zaakceptować elementy, które nie do końca nam odpowiadają w naszym zachowaniu i popracować nad pewnością siebie. Jeśli tego nie zrobimy  przynajmniej w stopniu minimalnym, budowa marki będzie najzwyczajniej w świecie budową maski, którą pragniemy przedstawić światu, mającą niewiele wspólnego z tym, kim jesteśmy.  Aga Gajownik

Aga Gajownik, kobieta energia! Nasze drogi z Agą spotkały się w Londynie u pozytywnie zakręconej Julki z Bloga Mieszkanicznik od Podszewki. Pamiętam Aga przyciągnęła moją uwagę swoją otwartością, prawdziwością, wewnętrzną siłą i przede wszystkim faktem, że dbanie o zdrowie stało się dla niej priorytetem nad priorytetami. Taka świadomość pomimo młodego wieku u osób o intensywnym trybie życie wbrew pozorom nie jest często przynajmniej przeze mnie spotykana. Od samego początku czułam, że to nie jest przelotna znajomość.

Pośród wielu swoich sukcesów mnie bardzo zainteresował Agi artukuł, który napisała dla Hipoalergiczni o budowaniu marki, aby była ona zgodna z nami samymi. Jak dla mnie trafiła w samo sedno! Bo robienie czegoś wbrew sobie nie ma racji bytu, a jak ma to nie na długo.

O takich ambitnych i wartościowych istotach trzeba mówić, bo wiele można się od nich nauczyć. Oddaję głos samej Adze, która odpowiada na serię moich pytań o tym co jej zdaniem w życiu się liczy. Dziękuję za Twój czas Aga.

Kim jest Aga zdaniem Agi?

Aga zdaniem Agi jest marzycielką i niepoprawną optymistką, która wciąż eksperymentuje z nowymi pomysłami.

Kim jest “Speaker | Strategist | Entrepreneur; I believe in turning dreams into achievable goals” po polsku?

Hmmm, jestem strategiem inicjatyw startupowych, pomagam ludziom budować plany działania i modele biznesowe, trenuje z tematów przedsiębiorczości i budowy marki oraz pojawiam się na scenie, aby inspirować młodych ludzi.

Jak to jest, gdy pasja staje się Twoim sposobem na życie?

Gdy ma sie pasję żyje się pięknie, ale trzeba być bardzo uważnym, żeby nie akceptować zbyt wielu projektów na raz.

W jaki sposób bycie mówcą/speakerem wpływa na Twoje życie?

Występy dają mi siłę do działania i pomagają w poznaniu samej siebie. Czuje sie odpowiedzialna za to, co sobą reprezentuje.

Co Ciebie najbardziej w Twoim zawodzie/ach fascynuje?

Uwielbiam obserwować to, jak ludzie sie rozwijają w bardzo szybko zmieniającym się świecie. Nasz mózg jest niesamowitym narzędziem, które potrafi czynić cuda. Adaptacja zachowań do warunkow wokół nas, wykorzystanie technologii i ciągły rozwój nakręcają mnie do działania.

Jak się ma Twoja praca, która wymaga ogromnej determinacji i wielu godzin praktyki do Twojego zdrowia?

Ze wzgledu na to, że jestem bardzo wrażliwa na stres muszę bardzo uważać. Obecnie zdrowie jest moim priorytetem i organizuje całe życie wokół tego, żeby mieć czas na ruch, zdrowe odżywianie i dbanie o siebie. Na początku było to trudne, ale z kilkoma sztuczkami udaje się.

Co lubisz najbardziej jeść? Czy zdarza się, że bywasz na diecie?

Uwielbiam jedzenie, które wygląda pięknie i daje mi energię. Przeważnie są to warzywa, pasty z ciecierzycy, fasoli i oczywiscie mój ulubiony chleb gryczany. Unikam mięsa, nabiału, glutenu i cukru, ale od czasu do czasu jem wszystko jeśli mam na to ochotę. Nie bywam na dietach, ale mój sposób odżywiania wygląda jak dieta dla wielu, którzy są przyzwyczajeni do tradycyjnych modeli gotowania. Regularnie praktykuję głodówki, kiedy pije tylko soki, które sama wyciskam.

Czy Twoim zdaniem marzenia się spełniają, czy marzenia się spełnia?

Wierze, że marzenia spełniamy ze wzgledu na to, że musimy sie skupić na tym, czego pragniemy. Jest to ważne ze wzgledu na to, że jesli nasza uwaga nie jest w odpowiednim miejscu, nawet jak nam się coś przydarzy to często tego nie zauważamy. Czesto marzenia spełniają się w dość nietypowy sposób.

Jakie masz plany dotyczące swojego rozwoju?

Obecnie zaczynam sie szkolić z programowania, chcę osiągnąć płynność w kolejnym języku, tym razem technologicznym. Jestem też w procesie rozwijania nowego projektu, który mam nadzieję zmieni sposób, w jaki działa edukacja młodych.

Czy jakbyś mogła zacząć swoje dotychczasowe życie jeszcze raz to chciałabyś je przeżyć tak samo?

Myślę, że tak. Chciałabym tylko mieć trochę więcej wiedzy o modelach biznesowych i przedsiębiorczości od razu po skończeniu studiów. Zaoszczędziło by mi to wiele czasu i pieniędzy.

Jak dzień dzisiejszy miałoby być ostatnim dniem Twojego życia i wszystkie Twoje osiągnięcia zniknęły by z sieci i pamięci ludzi, jakie byś pozostawiła po sobie trzy prawdy życiowe?

  1. Budowanie relacji opiera sie na szacunku i akceptacji inności drugiej osoby
  2. Postęp wymaga ciągłego rozwoju, eksperymentów i wychodzenia ze schematów
  3. Jeśli nie zadbamy o siebie w pewnym momencie padniemy i wtedy nici z ambitnych planów

Co to znaczy być wielkim?

Wielkim być to umiejętność odnalezienia swojej własnej wielkości pozwalającej nam kroczyć przez życie w spełnieniu i zadowoleniu.

Masz jedną minutę i słyszy Cię cały świat co mu powiesz?

Każdy powinien zatrzymać się na chwilkę, posłuchać samego siebie, znaleźć to w czym jest dobry i skupić się na tym. Grunt to rozwijać się i wierzyć w to, że może pójść do przodu. Działajmy i spełniajmy się niezależnie od bycia zarzucanym mnóstwem informacji odnośnie tego co jest dobre, a co złe, co powinno być wprowadzone, a czego unikać. Tak naprawdę to liczy się wyłącznie to co wychodzi od nas i jak reagujemy na zewnętrzne czynniki. Kierujmy się własną intuicją, tym co czujemy i tym w co wierzymy, że jest dobre dla nas,  W pewnym momencie  gdy działamy według jasnej wizji wszystkie elementy połączą w logiczną całość. Gdy uda nam się zintegrować nasz świat wewnętrzny ze światem zewnętrznym to będziemy w stanie naprawdę osiągnąć szczyt szczęścia.

Agę znajdziesz na agagajownik.com

Podoba Ci się moja nowa seria wywiadów? Jeżeli tak to zrobisz mi ogoromą przyjemność jak je udostępnisz, bo nigdy nie wiadomo komu możemy pomóc i kogo zainspirować. Pomaganie jest cool, bo to co dajemy do nas wraca. Jak masz jakieś pytania lub sugestie co do wywiadu to proszę pozostaw je w komentarzu, a postaram się je zaadresować w najbliższym czasie.

Wszystkiego najzdrowszego,

Daria xxx

Related Posts