Enter your keyword

Agata Górska – ta, która ośmiela i dodaje odwagi

Agata Górska – ta, która ośmiela i dodaje odwagi

Agata Górska – ta, która ośmiela i dodaje odwagi

Bądź tym, który ośmiela i dodaje odwagi. Na świecie jest już wystarczajaco dużo krytyków.

Jak poznałam Agatę, to właśnie te powyższe słowa przyszły mi ma myśl. Od samego początku dostałam od Agaty wsparcie, pozytywna energię, konstruktywny feedback. Zawsze czując autentyczność, dla mnie bardzo ważną w relacjach. To konkret babka, wznosząca na wyżyny! Kobieta rozumiejąca magię zróżnicowania świata i jednocześnie ten fakt akceptująca i wspierająca. Nasze drogi spotkały się w Akademi Magii u Kaśki Żbikowskiej. Agata jest dziennikarką. Współpracuje z magazynem Coaching i Coaching Extra. Jest także świetną trenerką biznesu. Nie będę więcej zdradzać, bo nic Agacie nie pozostanie.

Agato niesiesz dla świata szczególny rodzaj energii, dlatego właśnie zapragnęłam mieć Ciebie w tym szczególnym gronie. Gronie kobiet mocy! Kobiet, które działają i inspirują.

 1. Kim jest Agata zdaniem Agaty?

Ogniem. Jestem intensywna. Zawsze taka byłam. Lubię ruch, zmiany,dzianie się”, konkret.

 1. Ja to jest, gdy pasja staje się Twoim sposobem na życie?

Pasja podsyca płomienie.  

 1. W jaki sposób pisanie i szkolenie innych wpływa na Twoje życie?

Piszę (i czytam) odkąd pamiętam, więc nie dziwi mnie szczególnie, że stało się to moim zawodem. Po stu latach w redakcjach, trochę wypadłam za burtę. Urodziłam bliźnięta. Pół ciąży w szpitalu, potem dzianie się tak konkretne, jakby Los mówił: chciałaś intensywnie,to masz!. Do redakcji już nie wróciłam. Skończyłam za to szkołę trenerów biznesu. Okazało się, że mam się czym dzielić. A chciałam to robić sensownie. I skutecznie. Teraz krok po kroku rozwijam także moją firmę w internecie. I sama niemal codziennie się czegoś uczę. Jak to na mnie wpływa? Powtórzę: podsyca płomienie.

 1. Co Ciebie najbardziej w Twoich zawodach fascynuje?

Absolutny brak nudy. Oraz ludzie, których zawsze jestem bardzo ciekawa (bo na drugie imię mam Ciekawość).

 1. Jak się ma pisanie, który wymaga  ogromnej determinacji i wielu godzin siedzenia do Twojego zdrowia? Znalazłaś już złoty środek na najzdrowszą wersję siebie? Coś, może pomóc, bądź zainspirować innych?

Ależ ja nie siedzę! Wiecznie się ruszam, takie mam wrażenie 🙂 Mam bliźnięta w wieku przedszkolnym. Mężczyznę, który uprawia chyba wszystkie ekstremalne sporty świata. Psa survivalowca, uratowanego z lasu. Roztańczoną najstarszą córkę. Cały dom od rana do nocy bardzo dba o moją aktywność! A tak na serio, to chyba właśnie szeroko rozumiana intensywność jest moim sposobem na życie. Chodzić, czytać, oglądać, rozmawiać, doznawać, uczyć się… Choć także: spać. Bardzo lubię spać.

 1. Co lubisz najbardziej jeść? Czy zdarza się, że bywasz na diecie? Jakie jedzenie daje Ci energię, świetne samopoczucie po jego zjedzeniu i uśmiech od ucha do ucha?

Jestem wegetarianką (z epizodami weganizmu) od ponad 20 lat. Jem rośliny i to one dają mi to wszystko, o co pytasz. Uwielbiam perską zupę z soczewicy. I wszelkie możliwe sałatki. A brakuje mi tylko kucharza

 1. Czy Twoim zdaniem marzenia się spełniają czy marzenia się spełnia?

Się spełnia, ale łatwiej to robić, gdy Los ci sprzyja. Więc wierzę, że w jakimś sensie także: się spełniają.

 1. Jakie masz plany dotyczące swojego rozwoju i czym jest dla Ciebie sukces życiowy?

Lubię się uczyć i na pewno będę to robić, jak długo się da. Chcę próbować nowych rzeczy. Robić je jak najlepiej. Ale sukces życiowy kojarzy mi się z przyjaźnią, bliskością, miłością. Kochają Cię, Ty kochasz masz sukces.

 1. Czy jakbyś mogła zacząć życie jeszcze raz to chciałabyś je przeżyć tak samo?

Nie wiemChętnie spróbowałabym czegoś nowego, ale niektóre elementy na pewno powinny pozostać bez zmian. Mogłabym być, bo ja wiem, fizykiem teoretycznym a nie dziennikarką i trenerką. Mieszkać w innym miejscu. Chodzić innymi ścieżkami. Ale na pewno chciałabym znów urodzić wszystkie moje córki!

 1. Gdybys nie pisała i nie szkoliła, to co byś robiła?

Rozśmieszała ludzi. Ale może jeszcze zdążę się tego nauczyć?

 1. Jeśli miałabyś coś inaczej zrobić jako dziecko lub nastolatka, aby stać się lepszą zawodowo i życiowo jako dorosła, to co byś zrobiła?

Wcześniej i więcej bym podróżowała.

 1. Wyobraź sobie, że słyszy i rozumie Cię cały świat, nie ma ograniczeń językowych. A Ty przez tę jedna minutę masz nieograniczone moce. Co mu powiesz?

Że wszyscy jesteśmy połączeni, więc mamy o siebie nawzajem dbać. Próbować chociaż.

 1. Teraz sobie wyobraź, że masz nieograniczone środki i wpływy na całym świecie, co robisz by zmienić go na lepszy?

Tego nie umiem chyba zamknąć w jednym zdaniu. Świat nie jest zły. Choć ludzie czasem (regularnie?) błądzą. Gadzi mózg przejmuje kontrolę i trach! Co zrobić, żeby to choć troszkę ograniczyć? Może dostrzegać podobieństwa w miejsce różnic? Mam wrażenie, że wszystko, co nas ludzi zamyka i ogranicza, gdzieś tam na końcu nam szkodzi

 1. Wyobraź sobie że jest to Twój ostani dzień życia i wszystkie twoje dotychczasowe osiągnięcia zniknęły z sieci i pamięci ludzi. Jakie byś pozostawiła po sobie trzy prawdy życiowe?

One już tu są. Te moje trzy prawdy życiowe, które po sobie zostawię. Jagoda, Iga, Łucja tak mają na imiona.

 1. Jaka jest Twoja definicja wielkości?

Wielkość? No i będę pompatyczna, bo dla mnie zamyka się w idealnej triadzie: prawda, dobro, piękno. Ale jej (ich) przejawy bywają naprawdę najrozmaitsze.

 

Dziękuję za rozmowę Agatko!

Agatę znajdziecie tu:

stacjakomunikacja.pl

Odbierz prezent od Agaty

Related Posts