Enter your keyword

Kawa czy Yerba Mate?

Kawa czy Yerba Mate?

Kawa czy Yerba Mate?

Kawa czy Yerba Mate oto jest pytanie. Ciekawa jestem Waszych odpowiedzi. Kultura picia kawy jest już tak głęboko zakotwiczona w zachodnim świecie, że jej nie picie wydaje się być wręcz nadzwyczajne. W wielu domach tuż po otwarciu jednego oka pierwsza myśl jak wpada nam do głowy to kawa. Często nawet czujemy już jej wyimaginowany zapach w łóżku.

Oczywiście jeżeli to jest odpowiednikiem indywidualnego szczęścia, to fajnie, bo przecież ważne jest aby to nam samym było dobrze. Aczkolwiek jak zawsze warto wiedzieć, że są inne dostępne możliwości, być może lepsze dla naszego zdrowia.

Yerba Mate – że co?

Że herbata działająca jak kawa, a nawet lepiej. Tak wiem, że kawosze pomyślą nuda! No moi drodzy nie taka nuda, szczególnie dla Waszych ciał. Aczkolwiek pewnie nie dla wszystkich kubków smakowych. Tutaj znów nasuwa nam się temat wyborów życiowych, czyli wybór pomiędzy tym co smaczne, a tym co smaczne i dla nas dobre. Tak, bo wszystko jest smaczne tylko nie do wszystkiego nasze kubki smakowe są jeszcze przyzwyczajone. A nasze życie jest efektem naszych przyzwyczajeń i nawyków. Nie będę się zagłębiać w psychologię przyzwyczajeń w tym wpisie (choć jest to definitywnie dobry temat na jeden z kolejnych wpisów, bo nakreśla sens życia i zdecydowanie je ułatwia każdego dnia). Skupię się  tu na Yerba Mate. Nigdy nie wiadomo może i Tobie się przyda.

Yerba Mate – co to jest?

Dodająca energii herbata lasu deszczowego. Ostrokrzew paragwajski to tradycyjny napój Ameryki Południowej. O smaku dość specyficznym dla niektórych nawet gorzkim. Pytanie moje jest takie: Czy rzeczywiście warto po nią sięgać?

Yerba Mate – zalety

W zasadzie to zamierzeniem moim było wymienienie zalet picia Yerby. Ale trafiłam na rewelacyjny „Czajnikowy blog” i  wpis: 100 właściwości Yerba Mate. Zatem bez sensu się powtarzać, jak jest już ktoś, kto zrobił to tak dobrze i tak profesjonalnie.

Aby zachęcić Was do odwiedzenia wpisu  100 właściwości Yerba Mate na blogu Czajnikowy.pl oto tylko 10 zalet picia ostrokrzewu paragwajskiego, czyli  Yerba Mate:

1. Zawarta w niej kofeina pobudza cały organizm.
2. Nie powoduje rozdrażnienia tak, jak kofeina w kawie.
3. Łagodzi zmęczenie fizyczne.
4. Niweluje uczucie głodu sprawiając, że z jelita grubego wysyłany jest do mózgu sygnał o sytości. Sprzyja to odchudzaniu.
5. Wzmaga koncentracje.
6. Wspomaga przemianę materii.
7. Wspomaga leczenie astmy dzięki zawartości ksantyn.
8. Działa bakteriobójczo dzięki zawartości saponin.
9. Zawiera niemalże 200 ważnych dla naszego ciała składników aktywnych.
10. Zawiera niemal wszystkie niezbędne do życia witaminy.

Po resztę klikaj tu  100 właściwości Yerba Mate

Źródło: Czajnikowy.pl

Ekspercki wpis! Polecam. U mnie Yerba sprawdza się przede wszystkim ze względu na zastrzyk energii. To był główny powód dlaczego zaczęłam pić. Ale przyjemnie było się dowiedzieć jak wiele dobroci zapewnia naszemu organizmowi w przeciwieństwie do kawy. Co mnie najbardziej zaciekawiło to to, że kawa wypłukuje z naszego organizmu cenne witaminy i minerały. Natomiast Yerba Mate powoduje zupełnie coś odwrotnego. Otóż dostarcza wszelakich dobroci naszemu organizmowi. A fakt, że ma 100 pozytywnie wpływających na nasze ciała właściwości jak dla mnie jest bardzo przekonujący.

Yerba Mate gdzie kupić?

Na stronie czajnikowy.pl można zamówić ulubiona wersje Yerby i nie tylko. Sklepy ze zdrową żywnością – tam znajdziemy różne rodzaje. Ja testuję obecnie Yerbę od Malwy!

Kawa czy Yerba Mate?

Głównie Yerba! Dodam też, że jestem zdecydowaną fanką picia herbaty w przeciwieństwie picia do kawy. Choć czasami pije czarną 100% arabikę, ale to tylko dla zapachu, bo bardzo lubię zapach kawy wprowadza mnie w przyjemny nastrój.

A u Ciebie kawa czy herbata? A jak kawa to dlaczego?

Related Posts