Enter your keyword

Orzeźwiający Naturalny Sok Melonowy bez Cukru Idealny na Ciepłe Dni

Orzeźwiający Naturalny Sok Melonowy bez Cukru Idealny na Ciepłe Dni

Orzeźwiający Naturalny Sok Melonowy bez Cukru Idealny na Ciepłe Dni

Orzeźwiający Naturalny Sok Melonowy bez Cukru Idealny na Ciepłe Dni. Wiele z nas często automatycznie kupuje soki w kartonach, twierdząc, że to zdrowe rozwiązanie. Oczywiście sok sokowi nierówny, bo pewnie te w kartonach są i lepszej, i gorszej jakości. Aczkolwiek faktem jest, że większości z nich daleko do naturalnego soku, co więcej zawierają one bardzo dużo cukru. Jak już decydujesz sie kupić karton soku to poczytaj etykiety i wybieraj te możliwie naturalne. Upewniając się, że to co jest napisane na etykiecie jesteś w stanie wymówić i w miarę zrozumieć, i najlepiej jak jest tam napisane jak najmniej.

Do zrobienia naturalnego soku warzywnego lub owocowego potrzebna jest nam sokowirówka. Wiem, że od razu kojarzysz to z mega wysiłkiem i bałaganem, nie ma nic za nic. Mam jednak dla Ciebie dobre wieści, otóż są owoce, które zamiast sokowirować można zblenować, a to zdecydowanie szybsze i łatwiejsze rozwiązanie. Egzotyczne owoce typu melon, mango, arbuz czy nawet pomarańcze idealnie sie do tego nadają. Są to owoce, które same w sobie zawierają bardzo dużo wody i wiele dobrodziejswa w postaci witamin i składników mineralnych. Zrób coś dla siebie, dla dobra swojego ciała i samopoczucia, i zrób sobie naturalny sok. Moja propozycja to naturalny sok melonowy. Użyłam melona Galia, który zawiera między innymi kwas foliowy, witaminy z grupy B, witaminę C, A i składniki mineralne takie jak magnez, potas, żelazo, wapń. Zapraszam na Orzeźwiający Naturalny Sok Melonowy bez Cukru Idealny na Ciepłe Dni.

 

IMG_6026_Fotor

PRZEPIS

 • czas 10 minut
 • trudność łatwe
 • dieta bez cukru (oczywiście rafinowanego, bo owoce zawierają cukry naturalne pod postacią fruktozy), bez sztucznych barwiników i ulepszaczy smaku

 

SKŁADNIKI

 • 1 średni melon Galia (lub inny ulubiony)
 • 1 litr wody mineralnej
 • kostki lodu (opcjonalnie)

PRZYGOTOWANIE

 1. Szukuję blender
 2. Przekrawam melona na pół i pozbywam się łyżką pestek
 3. Następnie oddzielam miąższ od skórki i przekładam przygotowany owoc do blendera
 4. Wlewam  do blendera wodę i blenduję, aż uzyskam jednolity sok
 5. Gotowy sok przelewam do dzbanka, dodaję kilka kostek lodu i gotowe

Idealny do obiadu, świetnie się sprawdza w upalne dni.

Smacznego!

Hej! Wkładam całe serce w to co robię, a  dzieleniem się pomnażamy dobro, więc uradujesz moje serducho, jak podzielisz się tym wpisem z kimś, kogo znasz, kto by na tym skorzystał! Moim celem jest zawsze pomoc tak wielu osobom, jak tylko mogę, zachęcając je do bardziej świadomego jak i pysznego jedzenia i życia! Ale nie mogę tego zrobić bez Ciebie. Dziękuję Ci! Jesteś wielka!

 Ściskam

Daria x

 

 

Related Posts