Enter your keyword

O BLOGU

12646967_1255175457830888_6290993871448253195_n-1

Kim jestem?

Nazywam się Daria Sanetra i to ja tworzę Bezgrzeszną Rozpustę.  Witaj w moich progach. Ogromnie miło mi Cię gościć.

 

Dlaczego Bezgrzeszna Rozpusta?

Bezgrzeszna rozpusta “moja filozofia” na zdrowe, świadome, wartościowe i pięknie życie. Dlaczego Bezgrzeszna Rozpusta? Bo lubię żyć inaczej  – bezgrzesznie ale jednocześnie rozpustnie. Podziwiałam, podziwiam i podziwiać będę ludzi myślących “outside the box” obserwatorów rzeczywistości wyciągających wnioski, a nie szufladkujących wedle przyjętych w danej, kulturze, czy środowisku norm. Tacy ludzie stworzyli, tworzą i będą tworzyć wielkie rzeczy. Lubię aczkolwiek jak to życie “outside the box” odbywa się równorzędnie z empatią do otaczającego świata.

Wierzę w to, że czym karmimy nasze ciało i umysł, i jak je traktujemy przekłada się na jakość energii jaką żyjemy. A ta energia uwidacznia się w tym jak traktujemy innych i otaczający nas świat. A to w efekcie przekłada się na jakość naszego szczęścia i w efekcie spełnionego życia.


 

Piszę o

.zdrowej roślinnej kuchni

PRZEPISY & PORADNIK

Jedzmy razem więcej roślin! Kocham tworzyć pięknie wyglądające i pyszne potrawy, które wiem, że mają zbawienny wpływ na moje zdrowie. Tworząc przepisy unikam rafinowanego cukru, nabiału, pszenicy, jaj. Wszystkie propozycje oparte są na jakościowych i nieprzetworzonych produktach (z ang. tzw. “whole” diet). Prawie wegańskie, bo używam miodu, ale możesz go zastąpić inną, zdrową słodkością.

Znajdziesz tu także zbiór informacji dotyczących “świadomości”, czyli mojego rozumienia i ciągłego rozwoju w temacie zdrowego żywienia, “karmienia ciała”, a nie tylko jedzenia. Nie daję się przetworzonej erze i wierzę, że z odrobiną chęci możemy świadomie wpływać na jakość swojego zdrowia poprzez jedzenie.

Co Tu jest dla Ciebie? To może być taka Twoja baza kulinarnych danych jak masz ochotę na coś roślinnie pysznego, fajnie się prezentującego i jednocześnie pełnego dobroci. Coś co karmi pozytywną energią.


.świadomym byciu

SZCZĘŚCIE

Żyj wolniej, to styl życia oparty na byciu świadomym i obecnym w tym co robimy. Tutaj poczytasz o regularnym zatrzymywaniu się, oddychaniu i docenianiu tego co już mamy, a mamy naprawdę bardzo dużo.

Byciu wobec samych siebie życzliwym, wyrozumiałym, wdzięcznym ale i konsekwentnym. Uważam, że, to właśnie bycie konsekwentnym w postanowieniach daje w życiu najwięcej satysfakcji i prowadzi do wytyczonych celów.

O nauczeniu się kochać samych siebie, bo jak sami siebie nie kochamy, to trudno jest nam szczerze kochać i akceptować innych oraz dawać im wolność w byciu, i stawaniu się tymi kim chcą się stawać. A spełnienie indywidualne prowadzi do spełnienia grupowego, czyli pięknych, szczerych i prawdziwych relacji. A szczere i prawdziwe relacje międzyludzkie to szczęśliwe życie.

Co Tu jest dla Ciebie? Znajdziesz tu wpisy z dziedziny rozwoju emocjonalnego, psychologii. Tak, bo 90% sukcesu we wszystkim co robimy to psychologia.


.świadomym i etycznym podróżowaniu

PODRÓŻE

“Podróże to jedyna rzecz na którą wydajemy pieniądze i stajemy się bogatsi”. Dla mnie podróżowanie to otwieranie umysłu na świat w tym jego zróżnicowanie i poznawanie innych perspektyw. To lekcje tolerancji i  kreatywności.

To najsmaczniejsza przyprawa życia, nadająca mu wyborny smak. To fajna zabawa, ale dla mnie tylko wtedy, kiedy dzieje się w etyczny i świadomy sposób. To czas na obserwację, zatopienie się w inność, czas na kontemplację.

Lubię takie slow travel zdecydowanie bardziej niż bieganie “dla zasady” zobaczenia wszystkiego i zrobienia sobie przy tym zdjęcia.

Co Tu jest dla Ciebie? Znajdziesz tu pomysły na wyjazdy, etyczne spędzanie czasu, miejsca gdzie można roślinnie i zdrowo zjeść.

 


.wartościowych, ciekawych i ambitnych istotach

MOI GOŚCIE

Tutaj tworzę kącik dla osób, które podziwiam, od których się uczę i którymi się inspiruję. Moja nowa inicjatywa. Chciałabym przedstawić kolejną wartościową istotę przynajmniej raz w miesiącu. Celem tej misji jest mówienie o osobach oddanych swojej pasji, bo głęboko wierzę, że życie z pasją to spełnione życie.

Co Tu jest dla Ciebie? Wiedza, inspiracja na odnalezienie własnej pasji, pomysły na życie, poznawanie wartościowych, ciekawych, ambitnych osób i poznanie ich przepisu na życie.


.urodzie & o aktywności fizycznej

URODA

Od jakiegoś czasu ogłosiłam czwartki dniem urody. Zatem czwartek to dzień “pamperowania” i pieszczenia ciała.

Co Tu jest dla Ciebie? Znajdziesz tu propozycje naturalnych kosmetyków zarówno tych, które możesz przygotować sama jak i już tych gotowych.