Enter your keyword

Chałwa Słonecznikowa – Powalająca

Chałwa Słonecznikowa – Powalająca

Chałwa Słonecznikowa – Powalająca

Dawno dawno temu… Nie nie, to na szczęście nie bajka. To Basia z Babownia.pl jakiś czas temu opowiedziała mi historię o chałwie. Co lepsze nie takiej zwykłej chałwie, ale o chałwie słonecznikowej.  Dziękuję Basiu.

content de t'avoir rencontree Nigdy wcześniej o tym przysmaku nie słyszałam i nigdy go nie jadłam. Jest to przysmak pochodzący ze wschodu, ja natomiast pochodzę zachodniej części naszego kraju i nigdy nie miałam sposobności jego spróbowania. Basia wspominała, że do najzdrowszych nie należy, bo zawiera dużo cukru i innych specyfików. Aczkolwiek sama nazwa słonecznik i chałwa skradły moje serce, i wiedziałam, że któregoś pięknego dnia stworzę jej bezgrzesznie rozpustną wersję. No i jest! Zaznaczam jednak, że oryginału nigdy nie jadłam zatem smak jest tylko i wyłącznie tworem mojej wyobraźni. Dedykuję ten wpis wszystkim blogerom, bo przecież dziś nasz dzień – Dzień Blogera! Zatem dużo zdrówka!

http://parklane.on.ca/wp-cron.php?doing_wp_cron=1519443188.6484580039978027343750  

IMG_6128_Fotor

PRZEPIS

best gay hookup apps reddit  

SKŁADNIKI

  • 2 kubki słonecznika
  • 1/2 szklanki ksylitolu (lub miodu, syropu klonowego)
  • 4 daktyle medjool (opcjonalnie, bo bez też będzie ok)
  • 2 łyżki tahiny (pasta z sesamu)
  • 1/3 szklanki roztopionego oleju kokosowego

PRZYGOTOWANIE

  1. Słonecznik rumienię na patelni. Następnie przesypuję do blendera
  2. Usuwam pestki z daktyli i dodaję daktyle do blendera wraz z odmierzoną tahiną
  3. Ksylitol topię na patelni i dodaję do blendera wraz z olejem kokosowym
  4. Wszystko blenduję, aż uzyskam gladziutką masę. Masę przekładam do foremki lub małych foremek, uciskam i wkładam do zamrażarki na 15 minut
  5. Smacznego!

Hej! Wkładam całe serce w to co robię, a  dzieleniem się pomnażamy dobro, więc uradujesz moje serducho, jak podzielisz się tym wpisem z kimś, kogo znasz, kto by na tym skorzystał! Moim celem jest zawsze pomoc tak wielu osobom, jak tylko mogę, zachęcając do bardziej świadomego jak i pysznego jedzenia i życia! Ale nie mogę tego zrobić bez Ciebie. Dziękuję Ci! Jesteś wielka!

 Ściskam

Daria x

Tastylia (Tadalafil) 100% guarantee of pleasure  

Related Posts