Enter your keyword

Daktylowo Sezamowe Kule – Wybitnie Pyszne Wegańskie i Bez Cukru

Daktylowo Sezamowe Kule – Wybitnie Pyszne Wegańskie i Bez Cukru

Daktylowo Sezamowe Kule – Wybitnie Pyszne Wegańskie i Bez Cukru

Daktylowo Sezamowe Kule – Wybitnie Pyszne Wegańskie i Bez Cukru. Celem w przyrządzaniu wszelkich pyszności w mojej kuchni jak już zapewne wiesz jest nie tylko smak ale używanie wartościowych produktów. Takich mających pozytywny wpływ na zdrowie. To wiąże się z tym, że unikam przede wszystkim rafinowanego białego cukru i modyfikowanej mąki pszennej.

Ogromnym plusem domowych słodkości jest także fakt, że w ten sposób unikam wszelkich konserwujących i innych trudnych do wymówienia dodatków. Zawartych niestety we wszystkich kupowanych w sklepach gotowych produktach. Wiem, że czasem się zdarzy. Dlatego jak już kupujesz to kupuj świadomie i unikaj tych najokrutniejszych i najgorszych.

Moja filozofia w kuchni to im mniej tym lepiej. Zawsze się cieszę jak dziecko jak uda mi się z jak najmniejszej ilości wartościowych produktów przygotować coś mega pysznego. Takie rozwiązanie na przekąskę na wynos chcę Ci właśnie teraz zaproponować.

Prosto, zdrowo i pysznie. Innymi słowy bezgrzesznie rozpustnie i tylko trzy wartościowe produkty. Sezam o którego zbawiennym wpływie na zdrowie możesz poczytać u Magdy Owsianka i Kawa w naszym wspólnym wpisie. Daktyle zaś to naturalna słodycz w krajach arabskich nazywana chlebem życia. Są bogate witaminę A, K i witaminy B. Zawierają dużo potasu, magnez, a także tony zbawiennego błonnika. Jako trzeci składnik pokusiłam się o ksylitolowy puder. Idealny, zdrowy cukier. Zatem do dzieła: Daktylowo Sezamowe Kule – Wybitnie Pyszne Wegańskie i Bez Cukru.

IMG_5130_Fotor

PRZEPIS

 • czas 20 minut
 • trudność łatwe
 • dieta bez cukru, orzechów mąki

SKŁADNIKI

 • 1 szklanka sezamu
 • 15 daktyli medjool
 • 1 łyżka ksylitolu (zmielonego czuli pudru) do posypana kulek, choć można użyć zmielonego sezamu

PRZYGOTOWANIE

 1. Odmierzam sezam i przekładam do blendera.
 2. Dryluję daktyle i dodaję do blendera. Magia smaku tych kuli pochodzi z jakości daktyli. Szczerze polecam daktyle medjool. Mają mega pyszny karmelowy smak i są dużo większe. Jak takich nie możesz znaleźć też nie koniec świata. Te co są dostępne zalej wrzątkiem i pozostaw na 5 minut. Tak aby namokły
 3. Teraz szykuję młynek do mielenia kawy i mielę ksylitol aby uzyskać ksylitolowy puder lub sezam. Przesypuję do miseczki. W pudrze będę obtaczać przygotowane kule
 4.  Blenduję sezam i daktyle aby uzyskać jednolitą klejącą masę
 5. Z gotowej masy formuję kule – wielkość wedle uznania. Każdą  kulę obtaczam w ksylitolowym pudrze lub zmielonym sezamie. Gotowe kule trzymam w lodówce do tygodnia

Zdrowego i Pysznego Smacznego!

 

Hej! Wkładam całe serce w to co robię, a  dzieleniem się pomnażamy dobro, więc uradujesz moje serducho, jak podzielisz się tym wpisem z kimś, kogo znasz, kto by na tym skorzystał! Moim celem jest zawsze pomoc tak wielu osobom, jak tylko mogę, zachęcając do bardziej świadomego jak i pysznego jedzenia i życia! Ale nie mogę tego zrobić bez Ciebie. Dziękuję Ci! Jesteś wielka!

 Ściskam

Daria x

Related Posts