Enter your keyword

Jaglany Budyń Truskawkowy Wegański i Bez Glutenu

Jaglany Budyń Truskawkowy Wegański i Bez Glutenu

Jaglany Budyń Truskawkowy Wegański i Bez Glutenu

Jaglany Budyń Truskawkowy Wegański i Bez Glutenu. Ten przepis jest przepisem dla mnie wyjątkowym zarówno pod względem smaku jak i swoich właściwości zdrowotnych. Truskawki skradły moje kubki smakowe i serce już wiele lat temu. Jako dziecko, zbierałam te pyszności na dziadkowych polach, stąd też owoc ten jest dla mnie bardzo szczególny, gdyż przywołuje smaki i chwile z dzieciństwa.

Zawsze z niecierpliwością wyczekiwałam na zbiory, kojarzyłam je z początkiem wakacji, słonecznymi porankami, wspaniale spędzonym czasem. Zapach tych chwil zapisany jest w mojej pamięci już na zawsze i teraz właśnie zaczyna się pomału na nowo uaktywniać, gdyż ten piękny i magiczny truskawkowy sezon lada moment się rozpocznie. Zatem nic mi nie pozostało niż go w całości wykorzystać. Pierwsze tegoroczne truskawki wylądowały w domowym jaglanym budyniu, nie tylko smakującym obłędnie, ale również pieszczącym nasze piękne ciała wszelakimi dobrociami. Witaminą “młodości” C, zawartą w truskawkach, odkwaszającą nasze ciała kaszą jaglaną i antybakteryjnie działającym słodziutkim miodem.

IMG_5586_Fotor

PRZEPIS

 • czas 30 minut
 • trudność łatwe
 • dieta bez cukru, glutenu/mąki, orzechów, drożdży

SKŁADNIKI

 • 1 duży kubek umytych truskawek
 • 1/2 kubka surowej kaszy jaglanej
 • 1/2 szklanki mleka roślinnego (użyłam kokosowego)
 • 2 łyżki naturalnego miodu lub ksylitolu

PRZYGOTOWANIE

 1. Kaszę jaglaną płuczę pod zimną wodą po czym grzeję wodę w garnku, wsypuję kaszę i gotuję, aż będzie miękka
 2. Truskawki myję i usuwam z nich szypułki
 3. Ugotowaną kaszę przesypuję do durszlaka i studzę polewając zimną wodą, kolejno przekładam do blendera i blenduję, aż uzyskam gładką masę
 4. Dolewam mleko, dodaję truskawki i miód lub ksylitol i blenduję do momentu, aż uzyskam bardzo gładziutki budyń
 5. Stroję polewając miodem i kładę pokrojoną truskawkę

Smacznego.

Hej! Wkładam całe serce w to co robię, a  dzieleniem się pomnażamy dobro, więc uradujesz moje serducho, jak podzielisz się tym wpisem z kimś, kogo znasz, kto by na tym skorzystał! Moim celem jest zawsze pomoc tak wielu osobom, jak tylko mogę, zachęcając do bardziej świadomego jak i pysznego jedzenia i życia! Ale nie mogę tego zrobić bez Ciebie. Dziękuję Ci! Jesteś wielka!

 Ściskam

Daria x

Related Posts