Enter your keyword

Magdalena Kamieniecka – bo życie się rysuje!

Magdalena Kamieniecka – bo życie się rysuje!

Magdalena Kamieniecka – bo życie się rysuje!

Madalena, to dusza z którą moja przygoda zaczęła się w internetowym świecie dwa lata temu. Nigdy nie zapomnę jak mnie zaskoczyła przepięknie wyrysowanym przepisem moich bakłażanowych gołąbków. Tak po prostu. Od serca. To było dla mnie szczególne. Nie tylko dlatego, że była  czytelniczką mojego bloga, ale dlatego, że bezinteresownie obdarowała mnie swoim czasem i swoją kreatywnością. Ba każdego dnia mnie obdarowuje. To już taki typ człowieka.

Poznawałyśmy się ponad półtora roku, wymienialiśmy się rożnymi komentarzami i spostrzeżeniami na moim blogu. Czułam cos szczególnego. Czułam autentyczność. Dlatego kiedy tylko zaczęłam pracować i przygotowywać moje programy online w których zdecydowałam, że graficzne przedstawienie przepisu będzie ciekawą, inną i bardzo ułatwiającą życie opcja dla uczestników, z miejsca pomyślałam o Magdzie.

Powstał Vege Bootcamp Online z pięknie wyrysowanymi zdrowymi przepisami po polsku oraz wersja programu po angielsku. Powstał ebook kulinarny, który ułatwia życie w kuchni wielu osobom. A w związku z tym, że jest kolorowy i prosty w nawigacji nie tylko angażowanie dzieci w gotowanie jest bardzo łatwe i przyjemne. Ale przy braku zdolności kulinarnych pomaga wyczarować roślinne, zdrowe cuda i wybitnie zaszpanować na gościnnym stole każdemu! Świadomie troszcząc się o bliskich.

Mam świetną intuicję do ludzi i tutaj tez mnie nie zawiodła. Magda jest ciepła, jest cierpliwa, jest pomysłowa i mega kreatywna, potrafi słuchać – nie narzuca swoich wizji, tylko delikatnie sugeruje. Ważne było dla Madzi moje zadowolenie, to czułam w naszej współpracy. Ta cudowna kobieta oddaje serce na talerzu. Po prostu. Chciałabym abyście ja poznali bliżej, nie tylko na rysunkach.

 

Kim jest Magdalena zdaniem Magdaleny ?

KOBIETĄ! W tej odpowiedzi zawiera się wszystko, co stanowi o mnie, czym się zajmuję, co lubię, jak się ubieram, o co i kogo dbam i kocham…i czego oczekuję od innych…Jestem kobietą spełnioną, dojrzałość daje odpowiedź na pytanie: co jest dla nas w życiu najważniejsze? I może nie będę odkrywcza, ale najważniejsza jest rodzina! Jestem dumna ze swoich dzieci, które są dla mnie i mojego męża wspaniałymi przyjaciółmi. Kocham zwierzęta i one zawsze były i są obecne w moim domu. Przez ostatnie kilka lat realizuję plany związane z moim hobby, rysuję odkąd pamiętam, a dzięki internetowi moje ilustracje przepisów kulinarnych docierają do najdalszych nawet miejsc na świecie. Wszyscy mogą je oglądać i mogą zwrócić się do mnie o narysowanie takich dla siebie.

 

Jak to jest, gdy masz w życiu pasję?

Jest o wiele lepiej. Spełniamy się i jeszcze coś z tego jest dla innych, a jeśli daje możliwość zarabiania na spokojne życie, to sukces! Sukces, na który małymi świadomymi kroczkami każdego dnia pracuję.

 

Co Ciebie najbardziej w rysowaniu fascynuje?

Samo rysowanie , proces, który na początku jest tylko planem w głowie, a potem powoli wypływa ze mnie i staje się rzeczywistością, a to, że jest nieprzemijalną rzeczywistością, to już bardzo wiele dla mnie znaczy. Rysuję najczęściej kulinaria, jeśli zrobię coś do jedzenia, to potrawa znika , a jej zapis rysunkowy trwa dalej. Robię też kolaże. Są najczęściej zabawne i sentymentalne, tak po babsku rozczulające, ale okazuje się, kiedy oglądają je faceci, że nie tylko po babsku!

 

Jak się ma rysowanie i praca do Twojego zdrowia? Znalazłaś już złoty środek na to jak być zdrową i pełną energii? Coś, co może pomóc, bądź zainspirować innych?

Nie odpowiem wyczerpująco, ale znacząco: rysowanie pozwoliło mi odkryć zdrowy – aktywny styl życia, który Ty reprezentujesz Da. Rysuję przepisy bezmięsne (jest tylko kilka innych) zaglądam na blogi takie jak Bezgrzeszna Rozpusta i staram się brać udział w Twoich wyzwaniach roślinnych. Potrzeba wiedzy na temat zdrowego odżywiania i dbania o kondycję uświadomiła mi istotę wpływu jedzenia na nasze zdrowie i wygląd. Nie jestem weganką i pewnie nigdy do końca nie będę, ale zdecydowanie jem dużo więcej roślin, bo już bardziej rozumiem ich zbawienny wpływ na moje zdrowie i świetne samopoczucie. Bardzo mi się ta kraina pełna życia podoba, jest smacznie i kolorowo. Teraz regularnie chodzę na ćwiczenia fizyczne, wiem, że praca w biurze źle wpływa na nasze zdrowie i muszę się jakoś ratować… Z Tobą jest to możliwe!

 

Co lubisz najbardziej jeść? Czy zdarza się, że bywasz na diecie? Jakie jedzenie daje Ci energię, świetne samopoczucie po jego zjedzeniu i uśmiech od ucha do ucha?

Lubię jeść dobry chleb, pieczone ziemniaki… Niestety, lubię słodycze, ale też owoce, które potrafię pochłaniać w nieograniczonych ilościach, kiedy są w sezonie. Owoce zamiast słodyczy, to jest doskonała alternatywa i do tego garść orzechów, to lubię najbardziej. Diety są obecne w moim życiu, ale tylko za pośrednictwem mojej rodziny, bo sama nigdy nie byłam na jakiejś konkretnej diecie, ale teraz mój organizm potrzebuje diety, która oczyszcza i daje możliwość zlikwidowania niepotrzebnych kilku kilogramów. Jestem w tej szczęśliwej grupie ludzi, którzy jedzą, a ich organizm dobrze sobie z tym jedzeniem radzi. To wiek decyduje o zmianie w mojej diecie i potrzebę jej zbilansowania.

 

Czy Twoim zdaniem marzenia się spełniają czy marzenia się spełnia?

Chciałabym, żeby się spełniały, ale nie ma nic za darmo, więc powiem; że marzenia musimy sami spełnić. Nikt za nas tego nie zrobi, chociaż… nieraz też mi się spełniły, ale to ktoś spełnił je dla mnie!

 

Jakie masz plany dotyczące swojego rozwoju i czym jest dla Ciebie sukces życiowy?

Sukcesy można mieć na różnych płaszczyznach życia, a jeśli chodzi o mój osobisty rozwój to chcę rysować (przepisy, karty menu, notatki graficzne, ilustracje, kolaże), czyli robić, to co jest moją pasją i tak zarabiać. Sukces, to praca, którą kochamy i która pozwala nam dobrze żyć!

 

Czy jakbyś mogła zacząć życie jeszcze raz to chciałabyś je przeżyć tak samo?

Nie. Dzisiaj dokonałabym innych wyborów na początku studiów i wtedy miałabym pracę, o której marzyłam. Inaczej postąpiłabym z moim chorym dzieckiem, które w czasach, kiedy ważny był każdy zjadany przez niego kęs zniszczył system metaboliczny i doprowadził do nieodwracalnych zmian… Reszta jest ok!

 

Gdybyś nie pracowała, to co byś robiła?

Rysowałabym, szyła (to też moja duża umiejętność i potrzeba w czasach, gdy na półkach sklepowych był tylko ocet). Pewnie byłabym plastykiem – grafikiem, mój starszy syn spełnił te marzenia.

 

Jeśli miałabyś coś inaczej zrobić jako dziecko lub nastolatka, aby stać się lepszą zawodowo i życiowo jako dorosła, to co byś zrobiła?

Uczyła się i uczyła…i rozwijałabym swój talent.

 

Miłość ponad ego, czy ego ponad miłość? Co wybierasz i dlaczego?

Miłość. To daje nam najwspanialszą motywację, musimy dużo dać z siebie, często są to trudne chwile, ale warto. Potem jest już tylko lepiej, jest wspaniale, a najważniejsze w tak postawionej proporcji – moje ja jest usatysfakcjonowane.

 

Wyobraź sobie że słyszy i rozumie Cię cały świat, nie ma ograniczeń językowych. A Ty przez tę jedna minutę masz nieograniczone moce, co mu powiesz?

Nie budujmy między sobą granic! Dbajmy o środowisko. Zrozummy, że zwierzęta mają takie samo prawo do życia na świecie jak człowiek.

 

Teraz sobie wyobraź, że masz nieograniczone środki i wpływy na całym świecie, co robisz by zmienić go na lepszy?

Globalnie – pokój dla wszystkich ludzi na świecie, świecie bez głodu, chorób i nienawiści

 

Wyobraź sobie, że jest to Twój ostatni dzień życia osiągnęłaś wszystko to o czym marzyłaś. ale wszystkie twoje dotychczasowe osiągnięcia życiowe zniknęły z pamięci innych ludzi i z sieci. Jakie byś pozostawiła po sobie trzy prawdy życiowe?

  • Nie budować wokół siebie sztucznych barier, być otwartym na świat,
  • kochać,
  • każdy dzień jest ważny i trzeba z niego czerpać, to co dla nas najlepsze.

Jaka jest Twoja definicja wielkości?

Życie uczy nas pokory, to jest nasza wielkość. Nie wywyższać się.

Madzię znajdziecie na Facebooku: Magdalena Kamieniecka

 

 

 

Related Posts