Enter your keyword

Odżywcze Smarowidło – Pasta Oliwkowo Słonecznikowa

Odżywcze Smarowidło – Pasta Oliwkowo Słonecznikowa

Odżywcze Smarowidło – Pasta Oliwkowo Słonecznikowa

Odżywcze Smarowidło – Pasta Oliwkowo Słonecznikowa to jedno z moich ulubionych wartościowych smarowideł. A wartościowe i odżywcze smarowidło do chleba to obecnie bardzo wartościowa rzecz, którą warto mieć pod ręką.

Warto zrezygnować z margaryny, wszelkiego rodzaju pasztetów, topionych serów i innych konwencjonalnych supermarketowych wynalazków, a włożyć odrobinę energii i 10 minut swojego cennego czasu na stworzenie pysznego i wartościowego dla zdrowia smarowidła. Pasta oliwkowo słonecznikowa do kanapek szkolnych czy do pracy sprawdza się idealnie, jest przepyszna i do tego pieszcząca od wewnątrz nasze ciała, cudownie je odżywiając. Po przygotowaniu przekładamy do miseczki lub pojemniczka, śmiało do 5 dni trzymamy w lodówce. Oto moje ulubione i przepyszne: Odżywcze Smarowidło – Pasta Oliwkowo Słonecznikowa! Zapraszam. A jak nie przepadasz jeszcze za oliwkami zamień je na suszone pomidory.

 

PRZEPIS

  • czas 10 minut
  • trudność bardzo łatwe
  • dieta roślinna/wegańska: bez mięsa, ryb, jaj, nabiału, pszenicy/glutenu, orzechów drożdży

SKŁADNIKI

  • 200 gramów słonecznika
  • 10 – 15 oliwek Twoich ulubionych (u mnie pomieszane, czarne i zielone)
  • 1 mały ząbek czosnku
  • szczypta soli himalajskiej lub morskiej
  • plaska łyżeczka czarnego pieprzu

 

PRZYGOTOWANIE 

  1. Słonecznik delikatnie podprażam na patelni, przesypuję do blendera
  2. Z oliwek usuwam pestki i dodaje je do blendera wraz czosnkiem z sola i pieprzem i wszystko blenduje, aż uzyskam konsystencję pasty, smarowidła

Hej! Wkładam całe serce w to co robię, a  dzieleniem się pomnażamy dobro, więc uradujesz moje serducho, jak podzielisz się tym wpisem z kimś, kogo znasz, kto by na tym skorzystał! Moim celem jest zawsze pomoc tak wielu osobom, jak tylko mogę, zachęcając do bardziej świadomego jak i pysznego jedzenia i życia! Ale nie mogę tego zrobić bez Ciebie. Dziękuję Ci! Jesteś wielka!

Pozdrawiam słonecznie,

Daria x

Related Posts