Enter your keyword

Zdrowe Wegańskie ala Rafaello

Zdrowe Wegańskie ala Rafaello

Zdrowe Wegańskie ala Rafaello

Zdrowe Wegańskie, bez Cukru i Glutenu ala Rafaello. Kto się skusi na tą delikatnie wyglądającą, słodką, egzotycznie kokosową i do tego z migdałową nutką przekąskę? Założę się, że zdecydowana większość. Ja osobiscie uwielbiam kokosowe przysmaki.

Kiedyś, kiedy niewiele wiedziałam na temat zdrowego żywienia oraz jego wpływie na zdrowie i kupowałam konwencjonalne słodycze, bardzo częstym wyborem były właśnie te kokosowe typu rafaello, bounty etc. Wybitnie słodkie i bardzo kokosowe. Straszne rzeczy, że człowiek dla smaku jest w stanie jeść przysmaki niekoniecznie wartościowe dla zdrowia w tym wyglądu ciała i własnego samopoczucia.

Zatem żeby uniknąć nieporozumień moja wersja zdrowego rafaello też ma kalorie (tu dla tych liczących kalorie), ale są to jakościowe kalorie, odżywiające nasze ciało w niezbędne witaminy i składniki mineralne. Nie tylko więc możemy cieszyć się bezgrzesznie rozpustnym kokosowym smakołykiem, ale także jemy go ze świadomością, że robimy coś dobrego dla ciała i co najważniejsze dla zdrowia.

 

img_6437_fotor

PRZEPIS

 • czas 30 minut (przygotowanie 15 minut; chłodzenie 15 minut)
 • trudność łatwe
 • przygotowanie bez cukru, nabiału, glutenu/mąki

SKŁADNIKI

 • 1 kokos (lub 2 niepełne szklanki dobrej jakości wiórków kokosowych)
 • 1/2 szklanki płynnego mleczka kokosowego
 • 1/2 szkłanki ksylitolowego pudru
 • około 20 migdałów (w zależności ile kulek wyjdzie)

PRZYGOTOWANIE

 1. Obieram oraz przygotowuję kokos i przekładam do blendera. Jak używasz wiórków kokosowych to wsyp do blendera
 2. Kolejno do blendera dodaję mleczko kokosowe, 1 łyżkę oleju kokosowego, ksylitolowy puder i wszystko blenduję na w miarę gładką masę (tu zależy od blendera)
 3. Delikatnie podpiekam midgaly na patelni
 4. Z gotowej masy formuję kule. W każdej kuli umieszczam jednego migdała
 5. Po zrobieniu wszystkich kul obtaczam je w wiórkach kokosowych i chłodzę w lodówce przez minimum 15 minut
 6. Kule przetrzymuję w lodówce śmiało do 5 dni

 

Smacznego!

Hej! Wkładam całe serce w to co robię, a  dzieleniem się pomnażamy dobro, więc uradujesz moje serducho, jak podzielisz się tym wpisem z kimś, kogo znasz, kto by na tym skorzystał! Moim celem jest zawsze pomoc tak wielu osobom, jak tylko mogę, zachęcając je do bardziej świadomego jak i pysznego jedzenia i życia! Ale nie mogę tego zrobić bez Ciebie. Dziękuję Ci! Jesteś wielka!

 Ściskam

Daria x

Related Posts