Enter your keyword

Truskawki w Czekoladzie i Orzechach

Truskawki w Czekoladzie i Orzechach

Truskawki w Czekoladzie i Orzechach

Truskawki Utopione w Czekoladzie i Orzechach… Czy jest tu ktoś, kto nie lubi truskawek i czekolady? Jeżeli jest to zapraszam do mnie. Zaczynam poważnie, bo dla mnie jest to połączenie nadzwyczajnie wyśmienite.

Jest to jedna z idealnych, erotycznych przekąsek; przyznaje, że niejeden mąż da się uwieść jak coś od niego chcesz. Tylko ciiichosza. No chyba, że jest uczulony na truskawki. Truskawkowa czerwień zatopiona w jakościowej gorzkiej czekoladzie i chrupiących, otulonych w syropie klonowym prażonych orzechach… Naprawdę mam pisać więcej? Protestuję i przechodzę do przepisu! Co lepsze już niedługo truskawkowy sezon.

PRZEPIS

 • czas 15 minut
 • trudność łatwe
 • dieta roślinna/wegańska; bez nabiału, glutenu/pszenicy, cukru, jaj, mięsa
 • porcje 2

SKŁADNIKI

 • 20 truskawek
 • 1 tabliczka gorzkiej czekolady; przynajmniej 65% kakao
 • orzechy (jak dla mnie pekany lub orzechy włoskie smakują najlepiej)
 • syrop klonowy

PRZYGOTOWANIE

 1. Zaczynam od roztopienia czekolady. Moim sposobem na to jest rozgrzanie wody w garnku, położenie na nim miseczki, a w miseczce czekolady. Po kilku minutach i delikanym mieszaniu co jakiś czas, czekolada jest roztopiona
 2. Na patelni podpiekam delikatnie orzechy, dosłownie chwilkę, do momentu, aż zaczną wybornie pachnieć. Podpieczone orzechy rozdrabniam w moździerzu. Następnie przesypuję do miseczki i polewam syropem klonowym; mieszam aby syrop pokrył orzechy.
 3. Myję dokładnie truskawki, pozostawiam na nich szypulki, gdyż wtedy zdecydowanie ciekawszy jest efekt końcowy. Następnie każdą truskawkę do połowy zatapiam najpierw w czekoladzie i kolejno w orzechach; sięgam po talerz i odkładam na talerzu. Tak samo traktuję każdą kolejną truskawkę
 4. Po zakończeniu talerzyk z truskawami przekładam do zamrażarki na kilka minut, tak aby czekolada stwardniała
 5. Serwuję na pięknym talerzu lub tacy ułożone w kształcie serca

Truskawki Utopione w Czekoladzie i Orzechach Bez Cukru i Glutenu! Smacznego!

 

Hej! Wkładam całe serce w to co robię, a  dzieleniem się pomnażamy dobro, więc uradujesz moje serducho, jak podzielisz się tym wpisem z kimś, kogo znasz, kto by na tym skorzystał! Moim celem jest zawsze pomoc tak wielu osobom, jak tylko mogę, zachęcając je do bardziej świadomego jak i pysznego jedzenia i życia! Ale nie mogę tego zrobić bez Ciebie. Dziękuję Ci! Jesteś wielka!

 Ściskam

Daria x

Related Posts