Enter your keyword

Bananowo Owsiane Placuszki Wegańskie i Pyszne

Bananowo Owsiane Placuszki Wegańskie i Pyszne

Bananowo Owsiane Placuszki Wegańskie i Pyszne

Bananowo Owsiane Placuszki Wegańskie i Pyszne. Wszystko zaczęło się od  uwielbienia racuchów i to wszystko za sprawą dziadka, który zawsze mnie nimi rozpieszczał. Przyjemności tego rodzaju już nie doświadczam, bo niestety mąka pszenna i drożdże mi nie służą.

Oto uroki nietolerancji, być może powstałej z powodu zbyt dużej ilości spożywania tych produktów w przeszłości. Tak często powstają problemy. Dzisiejsza propozycja to placuszki przygotowane bez mąki pszennej i bez drożdży. Do przygotowania tych  zdrowych pyszności potrzebne są tylko dwa składniki, prosto i konkretnie.

IMG_6032_Fotor

PRZEPIS

  • czas  10 minut
  • trudność łatwe
  • dieta bez pszenicy, cukru, nabiału, drożdży, orzechów

SKŁADNIKI

  • 1 duży dojrzały banan
  • 4 łyżki płatków owsianych
  • olej do smażenia (używam kokosowego)

PRZYGOTOWANIE

  1. Obranego banana wraz z płatkami przedkładam do blendera i blęduję do momentu, aż uzyskam gładziutką masę
  2. Rozgrzewam patelnię, dodaję odrobinę oleju
  3. Dużą łyżką formuję na patelni małe placuszki
  4. Smażę z każdej strony, na mniejszym ogniu, przez około 1 minutę

Opcjonalnie można posypać ksylitolowym pudrem. Puder taki przygotowuję z cukru brzozowego (ksylitolu) mieląc go w młynku do kawy. Ksylitol smakuje jak zwykły cukier, a do tego  ma wiele właściwości zdrowotnych w przeciwieństwie do zwykłego rafinowanego cukru.

Inna opcja to polanie placuszków syropem klonowym lub naturalnym miodem. Aczkolwiek same w sobie są słodkie, więc ta wersja jest dla tych lubujących się w słodkościach.

Świadomego smacznego.

Hej! Wkładam całe serce w to co robię, a  dzieleniem się pomnażamy dobro, więc uradujesz moje serducho, jak podzielisz się tym wpisem z kimś, kogo znasz, kto by na tym skorzystał! Moim celem jest zawsze pomoc tak wielu osobom, jak tylko mogę, zachęcając do bardziej świadomego jak i pysznego jedzenia i życia! Ale nie mogę tego zrobić bez Ciebie. Dziękuję Ci! Jesteś wielka!

 Ściskam

Daria x

Related Posts