Enter your keyword

26 Maj Dzień Mamy… Wywiad z najcudowniejszą duszą na świecie

26 Maj Dzień Mamy… Wywiad z najcudowniejszą duszą na świecie

26 Maj Dzień Mamy… Wywiad z najcudowniejszą duszą na świecie

26 maj Dzień Mamy…

Szczególny dzień w którym chciałabym Wam przedstawić bardzo szczególną osobę. Bardzo chciałam aby zagościła w moich wpisach z cyklu wartościowe i ambitne istoty. Lepszego dnia jak dzisiejszy nie ma, a o takich istotach trzeba mówić. Oto moja najcudowniejszą mama, Ela. Mamitka dziękuję, że jesteś i dziękuję Ci za Twój czas.

Zapraszam na wywiad:

Kim jest mama Ela – zdaniem Eli?

Okazuje się że pytania są proste póki nie dotyczą mnie. Ale spróbuję. Jestem kobietą empatyczną, liberalną Polką, Matką, Żoną. Staram się nie być obojętna na sprawy innych ludzi, jeżeli ktoś potrzebuje porozmawiać, to nawet jak jestem zajęta, odrywam się i go wysłuchuję.

 

Co Ciebie najbardziej w życiu fascynuje?

Odpowiadając na kolejne pytanie o to co mnie w życiu najbardziej fascynuje odpowiem jedno – to natura. Czy jest coś bardziej fascynującego od ogromnej przestrzeni, a nad nią czystego przeogromnego nieba, kolorów kwiatów, ich wyrafinowanych kształtów, śpiewu ptaków? Jak dla mnie nie ma.

Druga moja fascynacja to książki bez nich mój świat nie byłby taki piękny. Dają one możliwość poznania świata i spojrzenia na niego przez pryzmat innych kultur, zawodów, sytuacji, miejsc. Nawet wtedy, gdy nasze własne życie z różnych względów nie pozwala nam na takie przygody.

 

Z czego jesteś najbardziej w swoim życiu dumna?

Pierwsza myśl to jestem dumna z moich dwóch najwspanialszych i najpiękniejszych córek. Druga myśl  to cytat Sarah-Kate Lynch “Zadowolenie z życia to i tak więcej, niż większość ludzi jest w stanie osiągnąć.”  Jestem dumna z faktu, że potrafię cieszyć się z nawet z tych najmniejszych rzeczy i zawsze je doceniać.

 

Jak się ma rodzicielstwo, które wymaga ogromnej determinacji, wyrozumiałości, wielu godzin, dni, a nawet lat cierpliwości do Twojego zdrowia?

Proszę dotarłam już do 4 pytania. Jestem wdzięczna losowi za wszystkie moje doświadczenia te trudniejsze i te łatwiejsze w wychowywaniu dzieci. To dzięki nim jestem dzisiaj tym, kim jestem. Wiem także  kim nie jestem. A zdrowie ma się całkiem nieźle zgodnie z peselem. Choć wielu zaprzecza, co do peselu.

 

Jaką mamą jest Ela i jaka Twoim zdaniem mama to dobra mama?

Na pierwszą część pytania nie odpowiem, bo nie wiem. To nie do mnie pytanie.

Natomiast moim zdaniem dobra mama to taka która kocha, stara się rozumieć, wspiera, rozmawia niezależnie od tego, co dzieci zrobią i jak się zachowają. Nie chodzi o to żeby być mamą idealną, bo takie nie istnieją rzecz w tym, żeby być wystarczająco dobrą. Bo któż z nas nie popełnia błędów.

 

Jaka mama to zdrowa mama i jak dba o swoje zdrowie?

Może jak w piosence: Śmiech, spacery, odpoczynek, teatr, kino, taniec, śpiew, jabłka, wiśnie, słodki budyń, wykreślenie słowa – gniew. Jeszcze ważne “witaminy” S – jak słonce L- jak las M- jak morze G – jak góry W – jak wolny, piękny czas.

A i oczywiście ten bezgrzesznie rozpustny budyń!

Jeżeli chodzi o moje zdrowie to ma się nie najgorzej. Dobrze się odżywiam – tu nie ukrywam, że to zasługa po części mojej córki Darii. To ona jest moim motorem do tego, by coraz bardziej świadomie, zdrowo jeść. Cieszę się z tego, że udało mi się rozpoznać moje złe nawyki żywieniowe i stopniowo zmienić je na bardziej świadome. Kiedyś byłam osobą bardzo mięsożerną.  Jeszcze rok temu pieczony kurczak był dla mnie rarytasem, a obecnie nie jadam mięsa i czuję się z tym zdecydowanie lepiej. Zmiana sposobu żywienia przede wszystkim bardzo dobrze wpłynęła na moja niedoczynność tarczycy; mam zdecydowanie lepszą przemianę materii, trawienie, nie puchnie mi ciało, nie zatrzymuje mi się woda w organizmie i nie tyję. Zawsze jadłam dużo warzyw i owoców, aczkolwiek po tym jak zaczęłam stopniowo eliminować mięso i wprowadziłam w swój jadłospis więcej roślinnego białka pod postacią strączków, kasz, bardziej zróżnicowanych warzyw i owoców, ograniczyłam nabiał i cukier wtedy zaczęłam zauważać te pozytywne zmiany; odżyły moje jelita, mam zdecydowanie więcej energii, chce mi się żyć!

 

Poza tym uwielbiam sport! Lubię sport nie tylko oglądać, ale również czynnie go uprawiam. Moim zdaniem zdrowa mama to mama zdrowa i fizycznie i psychicznie. Jak to rozumiem, rozumiem to tak, że to jak ja się czuję, tak czuje sie moja rodzina. Dlatego oprócz wszystkich obowiązków jakie na nas  mamach spoczywają trzeba znaleźć czas dla siebie. Trzeba wybrać się do fryzjera, przeczytać książkę, iść na fitness. Dla mnie samej bieganie jest odskocznią, pozbyciem się złych emocji, rozładowaniem napięcia, czyli tutaj to nie jest tylko zaspokojenie tego fizycznego aspektu zdrowej mamy, która chce ładnie i zdrowo wyglądać, ale także w dużej mierze aspektu psychicznego, czyli aspektu szczęśliwej mamy. Po biegu zawsze wracam do domu naładowana pozytywną energią. Zdrowa mama to mama, która świadomie kocha i akceptuje samą siebie.

 

Czy jakbyś mogła przeżyć swoje życie jeszcze raz to czy chciałabyś je przeżyć tak samo?

Gdybym  miała przeżyć życie jeszcze raz, odważyłabym się popełnić więcej błędów. Odprężyłabym się i rozluźniła. Byłabym głupsza w czasie tej podróży. Mniej rzeczy brałabym na poważnie. Wykorzystywałabym więcej szans, pojechałabym na więcej wycieczek, wspinała się na więcej gór i przepłynęła więcej rzek. Jadłabym więcej bezgrzesznie rozpustnych lodów i fasolki a mniej mięsa. Miałabym pewnie więcej prawdziwych  problemów, ale za to mniej zmyślonych. Częściej chodziłabym na tańce, częściej jeździła na karuzeli i zbierała więcej stokrotek (adaptacja słów Nadine Stair)

Ona jak wypowiadała te słowa była starsza ode mnie ja jeszcze wiele rzeczy mogę nadrobić. Jedno czego bym w swoim życiu nie zmieniła to moje wspaniałe córki.

 

O czym marzysz?

Moim marzeniem zawsze były podróże żeby w swoim życiu zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc, poznać inne kultury. Moje marzenia spełniają się małymi kroczkami jak powiedział Zig Ziglar cyt.”Jeśli możesz o czymś marzyć to możesz to osiągnąć”. W najbliższym czasie chciałabym wspiąć się na ściankę, ale bardzo też chcę skoczyć ze spadochronem.

 

Co to znaczy być wielkim?

Wow 9 pytanie! Jest to człowiek który ma ogromne serce, jest czuły, wrażliwy na przemoc i otaczającą go brutalność, pomaga innym, żyje nadzieją, że zawsze wszystko będzie dobrze, żyje w zgodzie z innymi, nie ocenia ich i akceptuje ich inność.

 

Masz jedna minutę i słyszą Cię dzieci na całym wiecie, co im powiesz?

Bądźcie ciekawe świata, zadawajcie dużo pytań, ufajcie ludziom, nie bójcie się popełniać błędów, bądźcie uczciwi i szanujcie innych.

 

Masz jedna minutę i słyszą Cię mamy całego świata, co im powiesz?

Bądźcie takie jak widzą Was wasze dzieci, kochające, troskliwe, odpowiedzialne, czułe, uczciwe, ale i stanowcze.

 

Masz jedna minutę i słyszą Cię ojcowie całego świata, co im powiesz?

Ojcowie, bierzcie aktywny udział w życiu swoich dzieci – od narodzin, poprzez wszystkie lata ich życia, bo drugiego życia nie będzie.

Jak dzień dzisiejszy miałby być ostatnim dniem Twojego życia i wszystkie Twoje osiągnięcia rodzicielskie zniknęłyby z pamięci ludzi, jakie byś pozostawiła po sobie trzy prawdy życiowe?

  • Ucz swoje dziecko pokory i empatii do otaczającego je świata
  • Inwestuj w swoje dziecko swój czas
  • Słuchaj i Rozmawiaj, Bo problemy Twojego dziecka są tak wielkie dla niego jak Twoje są dla Ciebie

Jaki prezent to najpiękniejszy prezent na Dzień Mamy?

Jak słyszysz od swojego jednego dziecka, że jesteś jej najpiękniejszą duszą, od drugiego że jesteś najlepszą mamą na świecie.  To czy można dostać lepszy prezent?

Dziękuję najpiękniejsza duszo.

Moja mama… Jestem ogromna szczęściarą! Co kocham w mamie najbardziej? Nad wszystko pozytywne nastawienie do życia, energię, empatię do ludzi, ciągły uśmiech, ciągłą chęć pomocy innym, to, że zawsze mówi, że nigdy nic nie chce, bo wszystko ma, to, że wszystkich traktuje sprawiedliwie, to, że nigdy nie ocenia ludzi, to, że jest szalenie pracowita to, że zawsze pięknie wygląda, to, że ekstra gra w tenisa stołowego – moja powiatowa mistrzyni i świetnie jeździ na nartach, i wszystko inne co teraz nie wpada mi do głowy.

„Dziękuję Mamusiu, że dopasowujesz swoje życie do mojego i dziękuję za poczucie, że nie ma dla Ciebie na tym świecie nic droższego.”  mój list do mamy.

Wszystkim mamom życzę radosnego i beztroskiego dnia, wypełnionego słoneczkiem, kolorami natury i uśmiechniętymi twarzami.

Ściskam wasze serducha,

Daria x

 

Related Posts