Enter your keyword

Czego w Życiu Żałujemy Najbardziej

Czego w Życiu Żałujemy Najbardziej

Czego w Życiu Żałujemy Najbardziej

Tylko niektórzy wyznają filozofię, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Zatem nie ma sensu żałować rzeczy, które zrobiliśmy, a nie do końca jesteśmy z nich zadowoleni. Większość natomiast sięga pamięcią do przeszłości,  a dokładnie określonego momentu, wypominając sobie, gdybym tylko mogła zrobić to inaczej niż zrobiłam. Żal to nie zawsze zła rzecz. Szczególnie wtedy, kiedy te nasze żale przekładają się na wyciąganie pozytywnych wniosków czy uczestniczenie w lekcji cennego życia. Po czym zmieniania dzisiejszego dnia na lepsze jutro. Ale czy zawsze warto żałować? Po rozmowach ze starszymi ludźmi, bogatszymi o życiowe doświadczenia oto ich opinie na temat tego co jest najważniejsze w życiu, co w życiu ma sens, a czego w życiu z perspektywy wieku żałujemy najbardziej…?

Brak odwagi do wyrażania swoich uczuć

Wyrażanie uczuć nie tylko jest bardzo istotne w przypadku naszego własnego zdrowia, ale także zdrowych  związków z innymi. Kiedy dusimy czy tłumimy uczucia w celu zgody z innymi, często rośnie w nas uraz czy niechęć. A im więcej w nas negatywnych uczuć, stresu, tym mniejsza szansa na wewnętrzny spokój czy szczęście. Zatem nigdy nie przegap okazji, żeby powiedzieć komuś, że go kochasz, albo, że Cię zranił.

Zrywanie bliskich znajomości

Wspieranie i pielęgnowanie relacji jest absolutnie niezbędne do szczęścia. Często ze względu na intensywny tryb życia zapominamy o znajomych, z którymi spędzaliśmy te najpiękniejsze, bezcenne momenty. Robimy to nieświadomie, nie chcąc nikogo urazić, często na cześć nowego związku, pracy czy rodziny. Warto jednak pozostać w kontakcie. Szczególnie kiedy jest to takie łatwe w dzisiejszych czasach. Przecież nie zawsze musimy się spotykać twarzą w twarz. Możemy “skajpować, esemesować, viberować, łotsapować, fejsbukować i wiele innych”, co przecież zajmuje sekundy. Konkluzja zatem jest taka, aby trzymać swoich bliskich blisko.

Życie życiem innych, a nie swoim

Dorastamy wokół tych, którzy, albo uwielbiają, albo czują się w obowiązku dawania nam przykładu/ czy mówienia nam co jest dla nas dobre, a co złe oraz jak powinniśmy się zachowywać. Bo tak mama kazała, bo tak pani nauczycielka powiedziała, bo tak akwarium zwane społeczeństwem ogranicza nas swoimi ścianami. Kształtując nas tak abyśmy zaspokajali potrzeby innych. Ile przez to zostaje poświęconych pasji, marzeń, niezrealizowanych celów. Tylko po to, bo dziadek marzy, aby wnuczka była prawniczką, a wnuczka chce być na przykład fryzjerką, bo tam widzi swoje spełnienie. Znajdź sposób, aby nauczyć się maszerować w rytmie własnego bębna. Autentyczne życie to szczęśliwe życie.

Mówienie, że gdyby to i tamto to bylibyśmy szczęśliwsi

Szczęście to wybór, nie przypadek. Dokonujemy wyboru odnośnie tego, czemu i komu poświęcamy nasz czas i jak reagujemy na życiowe wydarzenia. Życie rzuca w nas piłki różnej wielkości i z różną siłą. Czasami potrzeba czasu by sobie z nimi poradzić. Czas to najlepszy lekarz. W sytuacji większej ilości, czy wielkości tych piłek złapanie ich staje się coraz łatwiejsze. Trzeba tylko chcieć je złapać i łapać je coraz lepiej. Kiedy więc życie zbliża się ku końcowi nie będziesz się martwić o to, co inni o Tobie myślą. Rzeczy których się teraz boisz nie będą na końcu życia miały żadnego znaczenia. Jedynie możesz wtedy żałować, że się ich bałaś, bo tak naprawdę to nie było się czego bać. Dlatego nie zatrzymuj siebie samej, nie pozwól, aby fajne chwile czy rzeczy w życiu przeszły Ci koło nosa, bo nadejdzie dzień, kiedy już nie będzie okazji by ich doświadczyć.

Zatem reasumując chciałabym podzielić się z Tobą tymi słowami:

Odwiedzaj miejsca, których nie można zobaczyć nigdzie indziej. Jedz potrawy, których inni tak nie zrobią. Rób rzeczy, których nie zrobiłabyś gdzieś indziej. Dzięki temu zawsze odnajdziesz coś nowego i nieustannie będziesz w stanie dziecięcej fascynacji. Większość dziennej aktywności spędzamy na wspominaniu tego, co było, lub planowaniu tego, co będzie – czyli myśleniu. W efekcie tracimy bycie – doświadczanie tego, co jest. Tymczasem tylko tu i teraz istnieje możliwość przeżywania, bycia szczęśliwym, radowania się, wdzięczności, kochania i spontaniczności. – Autor M. Grzesiak

Działaj dopóki możesz, abyś potem nie żałowała.

Ps Sprawisz mi ogromną radość zostawiając w komentarzu swoją opinię, bo pewnie wielu z Twoich doświadczeń mogę się jeszcze nauczyć. Dzieląc się tym tekstem czy udostępniając go może ktoś w Twoim otoczeniu też będzie miał szansę na wyciągniecie wniosków, odnośnie swojego cennego, jedynego życia, aby u schyłku życia uniknąć uczucia żalu.  Dziękuję.

Ściskam,

Daria xxx

źródło: dailyvibes.org

Related Posts