Enter your keyword

Hodujmy Same – Mój Pierwszy Szczypiorek w Tym Roku

Hodujmy Same – Mój Pierwszy Szczypiorek w Tym Roku

Hodujmy Same – Mój Pierwszy Szczypiorek w Tym Roku

Od zawsze bliskie było mi życie blisko natury, gdyż jako dziecko swoje życie spędzałam przede wszystkim na wsi. To dzięki moim najdroższym i najwspanialszym dziadkom, znam smak naturalnego pomidora i zapach ogródka. Od 15 lat mieszkam w dużych miastach, co pozbawiło moje życie wyrafinowanych naturalnych smaków warzyw czy też owoców tuż na wyciągniecie ręki. Jednocześnie nauczyło mnie to szacunku do prostego życia, w którego kierunku teraz z powrotem zmierzam. Dziwne to życie – człowiek ma coś co kocha, a wyrusza w świat w poszukiwaniu sama nie wiem czego – nazwę to doświadczeniem.

Na wsi również narodziła się moja miłość do truskawek, z których uprawą mój wspaniały dziadek zmagał się około trzech dekad, a ja razem z nim, jako dziecko spędzałam poranki na zbiorach nasycając się ich upojnym zapachem – stąd też truskawka jest wybrana jako logo bezgrzesznej rozpusty, gdyż jest bardzo bliska mojemu sercu.

Nastąpił czas w moim życiu na rewolucję – powrót do korzeni, tzn. moich własnych domowych upraw. Szczypiorek, bazylia, pietruszka, pomidory, kabaczki… Nie mogę się doczekać na pierwsze zbiory! Pierwszy w tym roku szczypiorek!  Jestem niesamowicie podekscytowana – aż sama nie wierzę w to co mówię… Szacunek do naturalnego, nieprzetworzonego i nienafaszerowanego chemią jedzenia to coś co tak mało jest przez wielu z nas doceniane, a przecież to jedna z podstaw życiowych dająca zdrowie i energię do życia.

Marzę o prostej stodole – takim ceglano – drewnianym domu z pięknym organicznym ogrodem, takim moim własnym i pewnego dnia takim w Polsce – to będzie jeden z największych sukcesów mojej egzystencji. A moje marzenia jak do tej pory zawsze się spełniają! Nie mogę się doczekać.

Pewnie wiele z Was uprawia swoje własne ogródki – cieszcie się z tego każdego dnia, gdyż to są sukcesy życiowe, z których w tym przetworzonym świecie warto być dumnym.

 Życzę Ci pięknego dnia! Żyj z pasją.

Related Posts