Enter your keyword

Nie Bądź dla Siebie Zbyt Surowa – Ćwicz Wdzięczność

Nie Bądź dla Siebie Zbyt Surowa – Ćwicz Wdzięczność

Nie Bądź dla Siebie Zbyt Surowa – Ćwicz Wdzięczność

W tym tygodniu moim celem jest praktykowanie wdzięczności. Ćwicz wdzięczność. Bo mózg działa jak mięsień. Niećwiczony i nieodżywiony płata figle i wiotczeje.

  • Jestem wdzięczna za swoje piękne, zdrowe ciało, dwie nogi, dwie ręce, i każdą jego część, którą na szczęście mam na miejscu. Dziękuję.
  • Jestem wdzięczna za bliskich i ich wszystkie doskonałości, których zdarza mi się nie rozumieć. Dziękuję. Bo może właśnie w nich jest odbicie moich niedoskonałości? Co daje mi tego świadomość, a przecież wszystko to tylko kwestia percepcji. Dziękuję.
  • Jestem wdzięczna za doświadczenia te pozytywne, ale co więcej te negatywne. Bo to one są prawdziwym uniwersytetem mojego życia. To właśnie dzięki nim świetnie sobie radzę w życiu z wszelakimi przeciwnościami. Dziękuję.

Każda z nas jest inna i każda z nas jest piękna. To tylko kwestia percepcji i akceptacji. Dojrzałam do tego. Praktykuję wdzięczność na co dzień. Aczkolwiek chcę, aby ten tydzień był szczególny. Dla mnie na całokształt każdego dnia pełnego wdzięczności składa się włączanie poniższych aspektów.

  • Rozwój emocjonalny, tutaj uczę się zwracania uwagi  na te nie fizyczne aspekty takie jak, empatia, wrażliwość, akceptacja, a czasami po prostu bycie obecną w tym świece pełnym zgiełku. Te aspekty są nieodzowną częścią mojego wewnętrznego uczucia spełnienia. W praktykowaniu wdzięczności i świadomości potrzeby bycia dobrą dla samej siebie pomagają mi: czytanie wszelakich biografii i medytacja. Uczą mnie pokory i dystansu do siebie. Dają mi gotową receptę na rozwiązanie problemów, inspirują mnie jak żyć. Każdego mojego cennego dnia. Dla mnie każdy mój dzień jest szczególny i jedyny w swoim rodzaju. Bo świadomie wybieram każdy dzień takim właśnie czynić. Ta szczególność to tylko, albo może i aż zwykły albo i niezwykły telefon do mamy i możliwość usłyszenia jej głosu. Bo wszystko przemija.
  • Odpowiednie, świadome odżywianie mojego ciała wraz z odpowiednio dobraną aktywnością fizyczną ma ogromny wpływ na moje samopoczucie. Co ciekawe: im lepiej się czuję tym bardziej jestem wdzięczna. Tutaj nie starcza mi słów ile dobroci joga wnosi w moje życie. Zatem już z autopsji wiem, że w zdrowym ciele zdrowy i wdzięczny duch.

Kilka minut o praktykowaniu wdzięczności – Anthony Robbins

Bo przecież w naszym życiu zawsze jest coś za co możemy być wdzięczni.

Pięknego tygodnia,

Daria xxx

Related Posts