Enter your keyword

Twoje Szczęście Jest Moim Szczęściem

Twoje Szczęście Jest Moim Szczęściem

Twoje Szczęście Jest Moim Szczęściem

Czy słynne powiedzenie, że przyjaciół poznaje się w biedzie traci swoją moc?  W dzisiejszych czasach moim zdaniem przyjaciół nie do końca poznaje się w biedzie, ale poznaje się po tym jak znoszą nasze szczęście.

Jestem obserwatorką ludzkich zachowań i od jakiegoś czasu zauważyłam, że w powietrzu jest coraz więcej zazdrości, zawiści i niezdrowej rywalizacji. Dlaczego? To tylko buduje w nas stres – kortyzolowego wroga, który negatywnie wpływa na nasze zdrowie, a co za tym idzie nasze życie. Przecież to co sami dajemy sami dostajemy.

W tym tygodniu chciałabym się skupić na cieszeniu się szczęściem innych. Szczęściem naszych krewnych, przyjaciół, sąsiadów, szczęściem obcych. Dopingowaniu ich w ich dążeniach, gratulowaniu im ich osiągnięć. Gdyż każdy z nas ma potrzebę osiągania, zdobywania, bo to prowadzi do szczęścia, a naturalnie każdy chce być szczęśliwy.

Jako szczęśliwi i spełnieni ludzie dochodzimy do potrzeby bezineresownego dawania, uszczęśliwiania innych. Pełnię szczęścia osiąga się właśnie wtedy jak zrozumie się i doświadczy moc dzielenia się, i dawania. To moc całkowitego spełnienia, bo nic nie daje większego sensu osobistej satysfakcji niż wkład. Zaczynają się wtedy dziać najpiekniejsze rzeczy. Nazwij mnie szaleńcem, ale ja kocham obserwować ludzi szczęśliwych i odnoszących sukcesy. Życie to podróż, a nie konkurencja.

Cytaty tygodnia:

Chcesz szczęścia przez godzinę, zrób sobie drzemkę. Chcesz szczęścia przez dzień, idź na ryby. Chcesz szczęścia na miesiąc, weź ślub. Chcesz szczęścia na rok, odziedzicz fortunę. A jeśli chcesz szczęścia na całe życie, pomóż komuś i ciesz się jego szczęściem. Autor nieznany

Nie możesz przeżyć perfekcyjnego dnia jak nie zrobisz czegoś dla kogoś, kto nigdy nie będzie w stanie Ci za to zapłacić. John Wooden

Pięknego tygodnia,

Daria xxx

 

 

 

Related Posts