Enter your keyword

Ziarenkowy Pomarańczowo Dyniowy Peeling Domowy Oczyszczanie Twarzy

Ziarenkowy Pomarańczowo Dyniowy Peeling Domowy Oczyszczanie Twarzy

Ziarenkowy Pomarańczowo Dyniowy Peeling Domowy Oczyszczanie Twarzy

Ogłaszam czwartek dniem urody. Tak się już u mnie przyjęło, że raz w tygodniu zazwyczaj w czwartek poświęcam czas sobie. Dokładnie mówiąc cielesnej pielęgnacji. Daje mi to kopa i sprawia, że czuję się jak nowo narodzona. Gotowa do boju. Dziś skupie się na oczyszczaniu, stąd pomysł na peeling do twarzy.

Skóra twarzy wymaga delikatnego traktowania. Każda z nas jest inna i ma inne potrzeby, dlatego często dopiero metodą prób i błędów dochodzimy do wniosków co dla nas samych się sprawdza. Stąd też nic na silę. Ważne jest by sobie nie zaszkodzić. Odnośnie wszelakich zabiegów sama wychodzę z założenia, że coś co mogę zjeść również mogę położyć na skórę, zaszkodzić nie powinno. Jesteśmy organicznymi stworzeniami i prawda jest taka, że nic bardziej naszych ciał nie odżywi jak to co organiczne, naturalne. Nie mam tu na myśli kupionej, działającej cuda – na niby – maski z egzotycznego awokado w której składzie awokado to tylko napis na opakowaniu. Mam na myśli wysmarowanie się prawdziwym awokado.

Dziś aczkolwiek będzie naturalnie to awokado nie będzie. Będą inne odżywcze dobrocie, pestki, oleje, płatki. Będzie delikatny peeling do twarzy. Dla mnie peeling fantastycznie oczyszcza i pozostawia skórę przyjemnie gładką. Oczywiście peelingu można także użyć do całego ciała. Nie zaszkodzi, wręcz uskrzydli.

IMG_4836_Fotor

PRZEPIS

 • czas 5 minut
 • trudność łatwe
 • peeling oczyszcza, wygładza, nawilża

 

SKŁADNIKI

 • 1 łyżka płatków owsianych
 • 1 łyżeczka pestek z dyni
 • 2 migdały
 • 1 łyżka oleju z pestek dyni lub inny Twój ulubiony
 • 2 kropelki olejku pomarańczowego

 

PRZYGOTOWANIE

 1. Suche składniki. zatem płatki. orzechy i pestki dyni mielę w młynku lub rozcieram w moździerzu
 2. Do roztartych suchych składników dodaję 1 łyżkę wody. Mieszam
 3. Mieszam dwa oleje które kolejno dodaję o przygotowanej masy, Ponownie mieszam
 4. Upojnie pachnący peeling rozprowadzam na twarzy delikatnie masując przez kilka minut. Można pozostawić na kolejne 10 minut. Następnie zmywam ciepłą woda

Rewelacyjne uczucie oczyszczenia i świeżości.

IMG_4827_Fotor

 

Related Posts